Pantolon Giyen Başörtülü Kızlar

Konusu 'Serbest İslami Konular' forumundadır ve mansur58 tarafından 19 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

 1. mansur58

  mansur58 Administrator

  Bu kapalı çıplaklar sözde İslami bir emri yerine getirdiklerini takındıkları başörtüsüyle ispatlamaya çalışıyorlar. O derece bir zavallı duruma düşmüşler ki başlarını kapatırken başka yerlerini ya açmışlar veya bütün vücut hatlarını ortyaya çıkaracak şekilde giyinmişler. Toplumdaki köhnemişliğin, çürümüşlüğün, kokuşmuşluğun ve fuhşun adeta birer taşıyıcısı olma gönüllülüğüne soyunmuşlar.

  Tesettür kelime anlamı olarak “kapanmak, gizlenmek” anlamına gelir. Zaten İslam’a göre tesettürdeki gaye ve hikmet, âlimlerimizin ittifakı ve ümmetin icmâsı ile; kadının yabancı erkeklere karşı cinsi cazibesini gizlemektir.

  Yüzyıllardır İslam âleminin bütün coğrafyasında Müslüman hanımlar, sade, koyu renkte ve bol kıyafetleriyle Yüce Allah’ın tesettür emrini yerine getirdiler. Ama ne yazık ki günümüzde acayip, sulandırılmış, yozlaştırılmış bir tesettür anlayışıyla karşı karşıyayız.

  ‘Tesettürlülerin sayısı artıyor’ diyor ve seviniyoruz ama sanki caddelerimiz ‘örtülü mankenler’in yer aldığı podyumlara dönüşmektedir. Tesettürün amacı olan gizlilik yerine, sanki günümüzün tesettür anlayışı; kendini gösterme, dikkat çekme, cazibeyi artırma gibi farklı anlamlara kaydırılmaktadır.

  Müslüman hanımların nefis ve şeytan destekli, gizli bir niyet taşıyıp taşımadıklarını kendilerine sormaları gerekiyor: “Benim giymek istediğim kıyafetteki niyetim ve kıyafetimin özellikleri; benim avret ve ziynetlerimi gizlemeye ve başkalarının bakışlarını engellemeye mi yöneliktir? Yoksa: “Hey erkekler ben buradayım baksanıza, Ben güzel miyim? Var mı benim gibi güzel olan? Bu kıyafetlerimin çok özel olduğunu bilin, renklerin uyumu için çok para ve çok uğraş verdim. Bana bakın, bana bakın!..."

  İşte, bu niyetle düşünen ve öylece giyinen bir kadının örtüyü cıvıklaştıran, sulandıran, ucubeleştiren, yozlaştıran bir amaç taşıdığını söyleyebiliriz.

  Hicap duyduğumuz bu sözüm ona tesettürlüler için Peygamberimiz (sav) çağlar ötesinden bakın neler söylemiş?

  Peygamber Efendimiz de hadislerinde şöyle buyurmaktadır: "Cehennemliklerden iki sınıf vardır ki, ben onları görmedim (ileride görülecektir).

  Birincisi; yanlarında bulunan öküz kuyruğu gibi kırbaçlarla halkı (haksız yere) kırbaçlayan (zalim) kimselerdir.

  İkincisi ise giyinmiş çıplaklardır (kalçasını oynatan, salınarak yürüyen, ince elbise giydikleri için göğüsleri kolları ve boyunları açık olan) kadınlardır. Bunların başları salınan deve hörgücü gibi kadınlardır. Bunlar cennete giremezler, onun (cennetin) kokusunu da alamazlar; hâlbuki onun kokusu mesafelerin ötesinden alınır." (Müslim, Libâs 125, hadis no: 2128)

  "Ümmetimin son dönemlerinde giyimli fakat çıplak bir takım kadınlar olacak, bunların başlarının üstü deve hörgücü gibi bulunacaktır. Bunları lanetleyin, çünkü onlar lanetlenmişlerdir." Başka bir rivayette; "onlar cennete giremez ve cennetin kokusunu bile bulamazlar" ilavesi vardır. (Müslim, Libas, 125, Cennet, 52; Ahmed b. Hanbel, II, 223, 356, 440)

  "Resûlullah (sav) hafif bir elbise giyip tamamen vücut hatlarını örtmeyen elbiseler giyen kadınlara ‘Onlar adı örtülü ama gerçekten çıplaktırlar’ buyurmuştur.” (Süyûtî, Tenvîru'l-Havâlif, c. 3, s.103)

  Yeniden Özümüze dönmek duasıyla

  Allah'a emanet olun.   
 2. Simyacı

  Simyacı New Member

  Cevap: Pantolon Giyen Başörtülü Kızlar

  Allah razı olsun yeni nesildeki bu bozulma çok düşündürücü.
   
 3. Caner

  Caner Genel Moderatör

  Cevap: Pantolon Giyen Başörtülü Kızlar

  Bu başörtü anlayışının Allah'ın emri olmadığı kesin.
  Ya aile ve çevre baskısından olabilir veya aksesuar olarak takılıyordur.

  Her ne olursa olsun maskaramatik bir görüntü sergileniyor.

  İslamı kendimize uydurarak değilde bizim İslam'a uyarak yaşamamız gerekir.

  Paylaşım için Allah razı olsun hocam.
   
 4. cutivate

  cutivate Azimli Üye

  Cevap: Pantolon Giyen Başörtülü Kızlar

  Öyle deme önemli olan saçın renginin görülmemesi :) Bir kaç gün önceki köyden indim şehire örneğimdeki abooo diye kim diyecek öyle giyinmeseler.
   
 5. HAMUŞ

  HAMUŞ Uzman Üye

  Cevap: Pantolon Giyen Başörtülü Kızlar

  Paylaşım için Allah razı olsun abi,kanayan bi yara gibi hergeçen gün "tesettürsüz kapalılar" artıyor.Sorun kişiliklerde aslında ;konuşulup anlatılsa" Allah'ın emri bu değil" diye; seni dövecek derecede karşılık verirler.Yani sadece başını kapatan gençlik değil,genel olarak gençlerde bi yozlaşma-bozulma-özenti hali var.Ben kendi adıma bir sonraki nesil adına gerçekten üzülüyorum,bizler en azından ucundan kıyısından gerçek tesettürü yaşamış insanlarız ama gelecek nesil bu insanları görüp-rol model alarak büyüyecekler..
   

Sayfayı Paylaş